Televizija i dalje nezamenljiva

Izvodi iz rezultata Ipsos MediaOmnibus istraživanja sprovedenog u periodu 09. do 15.04.2020. na nacionalnom-reprezentativnom uzorku od 1012 ispitanika (CATI tehnika prikupljanja podataka)


O proizvodima i uslugama koje su im bili potrebni tokom trajnja vanrednog stanja, skoro 60% ukupne populacije Srbije se informisalo, pretežno putem televizije.

Gotovo 1/3 njih je do informacija dolazila kroz razgovore sa prijateljima, poznanicima i kolegama, a 18% putem društvenih mreža (najviše putem Facebooka, čak 15%)

Stvar poverenja

Medij putem koga se javnost dominantno informisala o situaciji vezanoj za Korona Virus je Televizija, sa frapantnih 90% izbora.

Zato i ne čudi podatak da je medij kome se najviše veruje kada su u pitanju informacije u vezi sa Korona Virusom je televizija sa čak 72% poverenja.

Obrazovni program znači

Činjenica je da je filmski i serijski program, uz, naravno, informativni, privlačio najveću pažnju televizijskog auditorijuma, ali pomalo iznenađuje podatak da je čak 21% populacije redovno pratila TV programe obrazovnog sadržaja čak i ako najveći broj njih ne pripada učeničkoj populaciji (stariji od 18 godina) niti im je praćenje tog programa bila školska obaveza.

Knjige i ostale priče…

Tokom poslednjih 15 dana krize sa Korona virusom, čak 23% populacije je češće čitalo knjige u štampanom izdanju nego ranije.

Skoro 40% populacije je češće koristilo različite platforme za razmenu poruka (Viber, FB Messenger, Hangouts) tokom poslednjih 15 dana nego u doba pre krize sa Korona virusom.

Najnovije

JAVNI POZIV ZA PROGRAM PODRŠKE LOKALNIM MEDIJIMA U SRBIJI

Organizacije okupljene u Koaliciji za slobodu medija objavljuju poziv za dodelu finansijske podrške (malih grantova) lokalnim medijima na celoj teritoriji Republike Srbije.

FONET: UPOZORENJE UREDNICI JUGPRESSA

Glavna i odgovorna urednica Regionalne informativne agencije JUGpress Ljiljana Stojanović, koja je i članica Stalne radne grupe za bezbednost novinara, saopštila je...