MASK KUPIO TVITER ZA 44 MILIJARDE DOLARA

Ovaj potez čini Maska odgovornim za kompaniju sa 217 miliona korisnika kao i za uticajnu ulogu u oblikovanju političke i medijske agende sa obe strane Atlantika. Činilo se da je Twitter-ovo prvobitno oklevanje da prihvati transakciju izbledelo nakon što je Mask potvrdio finansijski paket.

Mask je napomenuo da će Twitter biti revidiran pod njegovim vođstvom, uključujući promene u moderiranju sadržaja, opisujući sebe kao „apsolutistu slobode govora“.

Ovaj dogovor dolazi nakon dramatičnih nekoliko nedelja spekulacija o budućnosti Twitter-a. Mask je 14. aprila objavio ponudu od 43 milijarde dolara, što je navelo odbor Twitter-a da naznači svoje nezadovoljstvo njegovim nastojanjima, navodi Gardijan.

Međutim, očigledno je protivljenje Twitter-ovog odbora nestalo nakon što je Mask pripremio paket finansiranja od 46,5 milijardi dolara, uključujući 21 milijardu dolara sopstvenog novca. Prema izveštajima, i akcionari i odbor Twitter-a počeli su ozbiljno da shvataju ponudu.

Ne očekuje se da će ovaj sporazum biti suočen sa ozbiljnom kontrolom američkih organa za zaštitu konkurencije, jer Maskovi glavni poslovni interesi – kompanija za električne automobile, kompanija za proizvodnju raketa Space X i kompanija za izgradnju tunela Boring Company – nisu konkurencija Twitteru.

Međutim, dogovor će verovatno privući komentare političara i drugih tela s obzirom na uticaj Twitter-a kao izvora informacija i Maskov stav o slobodi govora.
 

IZVOR: Agencije

Najnovije